Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Nedir? Etkili SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

SEO; Search Engine Optimization kelimelerinin baş harflerinden oluşur ve Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelmektedir.

Arama Motoru Optimizasyonu ile sitenizi zirveye taşıyın!

SEO; Search Engine Optimization kelimelerinin baş harflerinden oluşur ve Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelmektedir. Google ve Yandex gibi arama motorlarında web sitelerin üst sıralarda çıkması için yapılan çalışmalar SEO kapsamındadır. Web site trafiğinin artması, marka bilinirliği ve satışı yükseltme imkanı tanıdığı için SEO çalışması markalar için vazgeçilmez hale gelmiştir.

Web sitenize hedef kitleniz kapsamında olan ziyaretçileri çekmek istiyorsanız en etkili, kalıcı ve uygun fiyatlı yolu SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) çalışmasıdır. Uygun maliyetli çalışmaların da yapılabilir olması sebebiyle sadece büyük firmaların değil küçük ölçekli markaların da dijital stratejileri arasında yer almaktadır. Organik ziyaretçi trafiği sağlayan SEO’nun temelinde anahtar kelimeler vardır. Markayla, sektörle alakalı anahtar kelimeler üzerinde arama hacimlerine göre belirli plan dahilinde çalışılır. Organik takipçinin hangi aramadan geleceği net bilinmediği için pek çok anahtar kelime hesaba katılmaktadır. SEO ile pazarlama için en düşük maliyetle en yüksek etkiyi yaratan dijital pazarlama tekniği denilebilir.

SEO’nun Avantajları Neler? Neden SEO Çalışması Yaptırmalısınız?

  • SEO çalışmaları web sitenize organik ziyaretçi trafiği sağlar.
  • Diğer reklam çalışmalarına oranla daha düşük maliyetlidir.
  • Arama motoru sonuçlarında üst sırada çıkan markaların bilinirliği daha fazladır.
  • Nokta atışı hedefe ulaşma imkanı bulunur.
  • Rekabette avantaj sağlar.

Google’da İlk Sayfada Çıkmak İster Misiniz?

Günümüzde markalar Google’da ilk sayfada çıkmak için adeta yarış içerisindeler. Sebebi ise, Google’dan gelen ziyaretçi trafiğinin satışa yönelme ihtimalinin daha yüksek olmasıdır. Çünkü tüketiciler ihtiyaç duydukları şeyleri arama motorlarında aratırlar. Bu da onları yüksek oranda potansiyel müşteri yapar. Etkili SEO çalışması ile yüksek ziyaretçi alarak sektörünüzle ilgili anahtar kelimelerde üst sıralarda çıkmanız sağlanır.

Arama Motorlarında Üst Sıralarda Çıkmak İçin…

Google’da her  1 saniyede 2,4 milyon kişi istediği ürün ya da hizmeti arıyor. Bu arama sonucunda SEO çalışmasıyaptıran ve ilk sayfada, üst sıralarda çıkan bir web sitenin ürününü satışa dönüştürme ihtimali çok daha yüksektir.

Etkili SEO çalışması ile markanızı zirveye taşımak için Digital Kafalar ekibi olarak sizi kahve içmeye davet ediyoruz. Gelin, markanızı arama motorlarında zirveye çıkaracak stratejiler oluşturalım

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (42 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 4,79. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...