Instagram Reklamları

Instagram Reklamları

Instagram reklamları ile daha fazla kullanıcıya erişin! 400 milyondan fazla kullanıcısıyla şu anda en sevilen ve en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, markaların adeta reklam savaşlarına ev sahipliği yapıyor. Instagram reklamları ile hem büyük hem küçük ölçekli firmalar hedef kitlelerine ulaşma imkanı buluyor. Böylelikle hem bilinirlikleri artıyor hem de satışları… Facebook reklamlarıile benzer özelliklere sahip Instagram reklamlarısayesinde belki de gün içerisinde işletmenize gelen müşteri sayısının 3-4 katı web sitenize gelecektir.

Instagram Reklamları İle Neler Yapabilirsiniz?

Instagram reklamları sayesinde markanızın adı daha çok kişi tarafından duyulur, marka bilinirliği artar. Bunun yanı sıra ürün ve hizmetlerinizi duyurma imkanı bulabilir, satışa yönelik reklam çalışması yapıldıysa ürün satışlarınızı artırabilirsiniz. Web sitenize trafik sağlayabilir, başvuru yapılmasını hedefliyorsanız markanız için hedef kitlenizin direkt başvuru formu doldurmalarını sağlayabilirsiniz. Ayrıca uygulama indirme ve video görüntülemeye yönelik reklam çalışması da yapılabilir.

Düşük Maliyet, Etkili Geri Dönüş

Sosyal medya reklamları içinde en etkili reklam türlerinin başında gelen Instagram reklamları, size düşük maliyetle bile etkili geri dönüş sağlar. Instagram reklamlarıile tıpkı Facebook reklamlarında olduğu gibi reklamın ulaşması istenilen hedef kitle belirlenebilmektedir.

Detaylı Hedef Kitle

Digital Kafalar olarak müşterilerimiz için reklam çalışması yaparken öncelikle yaş, cinsiyet, konum, ilgi alanları ve demografik bilgilere göre hedef kitle belirliyoruz. Sonraki aşamada ise büyük rakip marka kullanıcılarını hedef kitlemize ekliyor, böylelikle bütçeyi olabildiğince etkili dönüşüm alabilecek şekilde kullanıyoruz. Instagram reklamlarınızın yüksek etkileşim alması ve bütçenizi gereksiz yere harcamaması adına reklam optimizasyonu yöntemlerini uyguluyoruz. Reklam çalışmaları sonucunda elde edilen gösterim, sıklık, erişim, tıklama ve demografi bilgilerini size detaylı şekilde raporluyoruz.

Etkileyici Reklam Tasarımı

Hedef kitle belirlemesi kadar en önemli diğer nokta reklam tasarımıdır. Renk, metin, görseller ve daha pek çok nokta hedef kitlenin beğeneceği ve markanın kurumsal kimliğine uygun şekilde olmalıdır. Digital Kafalar tasarım ekibi Instagram reklamları için tıklamayı artıracak ilgi çekici tasarım çalışmalarına imza atar.

Instagram Reklam Çeşitleri

Eğer Instagram reklamları ile hedef kitlenize seslenmek istiyorsanız teklif formunu doldurun, sizin için neler yapabileceğimizi konuşalım.

Tanıtıcı Görsel Reklamları

Markanızı görsel ile tanıtma imkanı sunan bu reklam modeli kullanıcıların ana sayfalarında çıkar. Bu reklam çalışmalarına mesaj gönderme, arama veya web siteye yönlendirme butonu eklenebilir.

Video Reklamları

Görsel çalışması yerine markanızın videosunu da reklam olarak yayınlayabilmeniz mümkün. Tıpkı görsel reklamlarında olduğu gibi video reklam çalışmasında da buton özelliği bulunmaktadır.

Çoklu Görsel Reklamları

Instagram güncellemeleri ile gelen çoklu görsel özelliği reklam çalışmalarında da kullanılabilir. Markanız için çok sayıda görseli kullanıcılara sunabilir, buton ile yönlendirme yapabilirsiniz.

Uygulama İndirme Reklamları

Instagram reklamları içinde yer alan app indirme reklamları mobil uygulamalar için çokça tercih edilmektedir. Hedef kitleyi direkt olarak uygulama indirmeye yönlendirmektedir.

Story Reklamları

Hikaye reklamları olarak da bilinen story reklamları Instagram’ın en yeni reklam modelidir. Instagram’ın hikayeler kısmında markanızın tanıtıcı reklamını “sponsorlu olarak” yayınlayabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (89 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...